SISTEMOS INTEGRACIJA

Išmaniųjų namų sistemos integracija

Išmaniųjų namų sistemų integracijų variantų išties daug! Pasirinkite pagal savo poreikius, kokias atskiras sistemas norite apjungti į vieną bendrą sistemą. Rekomenduojame pradėti nuo pagrindinių funkcijų, pvz., saugumo, optimalios temperatūros palaikymo, pramogų (audio, video, žaidimų), o vėliau energijos taupymo, komforto išplėtimo (žaliuzių, užuolaidų, buitinių įrengimų, smulkių elektros prietaisų) bei estetikos sukūrimo (apšvietimo, vejos priežiūros ir kt.) funkcijas. Beje, dabar jau viską savo namuose galite valdyti balsu!
1Šildymas
Patalpų temperatūra gali būti valdoma per įdiegtus termostatus arba sensorius. Jei nenorite apsunkinti namų interjero, rinkitės sensorius. Valdyti galėsite per mobiliąją aplikaciją, namuose įrengtą ekranėlį ar kompiuterį. Temperatūros pokyčiai gali priklausyti nuo atliktų nustatymų ar pasirinkto rėžimo. Termostatinis patalpų valdymas leidžia keisti temperatūrų nustatymus tiek iš termostato, tiek nuotoliniu būdu ar automatiškai pagal iš anksto nustatytus režimus;
2Vėsinimas (kondicionieriai)
Vėsinimas gali būti išmaniai apjungtas su šildymo sistema ir įsijungti/išsijungti automatiškai pagal nustatytą scenarijų arba, pasiekus tam tikras ribines temperatūras. Energijai taupyti vėsinimo sistema gali įsijungti ar išsijungti pagal numatytas sąlygas, pvz: automatiškai išsijungia išėjus iš namų ir įsijungia gryžus gyventojams.
3Vėdinimas (rekuperatoriai)
Rekuperatoriai palaiko gryną orą namuose, nepaisant namuose nustatytos temperatūros. Rekuperatoriai gali būti atjungti automatiškai, kai nieko nėra namuose, pvz. aktyvavus namų apsaugą.
4Rūko sistemos (Misting systems)
Rūko (dulksnos) sistema sumažina aplinkos temperatūrą ir suteikia gaivumo jausmą karštą vasaros dieną. Rekomenduojama įrengti kiemuose, šalia baseinų, prie pavėsinių, prieangių. Ši sistema taip pat sukelia reprezentacinį rūko, dulksnos efektą. Sistemą taip pat galima naudoti kaip efektyvią gaisro gesinimo priemonę.
5Papildomos įvestys ir papildomi prietaisai
Papildomai prie sistemos galima pajungti temperatūros daviklius ne tik kambarių, bet ir saunos bei lauko temperatūrai stebėti, šviesos intensyvumo, judesio daviklius, perimetro apsaugos “lazerius“. Taip pat gali būti prijungiami įvairūs prietaisai: automatiškai užsidegantis židinys, vejos laistymo sistema, garažo ar kiemo vartai.

1Individualių scenarijų apšvietimo kontrolė
• Apšvietimas automatizuojamas pagal individualius scenarijus, pvz., nesant žmonėms namuose, išjungiami nereikalingi šviesti šviestuvai

• Apšvietimas gali įsijungti pagal žmonių judėjimą, t.y. įsijungia ten, kur einate arba esate.

• Pagal individualius scenarijus apšvietimas gali būti įjungiamas skirtingose patalpose bei numatytu laiku (arba priklausomai nuo natūralios šviesos intensyvumo) šviesti skirtingu intensyvumu, pvz., naktį šviesti prieblandos rėžimu.
2Automatinis valdymas pagal apšvietimo lygį
Roletų/žaliuzių/užuolaidų valdymas gali būti valdomas atsižvelgiant į apšvietimo lygį lauke arba pvz. įjungus kino teatro režimui.
3Dekoratyvinis lauko apšvietimas
Dekoratyvinis lauko apšvietimas gali būti automatiškai įjungiamas, atsidarius kiemo vartams, atidarius duris, pagal numatytą individualų scenarijų bei įjungiamas palaipsniui ryškėjant arba pakopomis.
4Dekoratyvinis vidaus apšvietimas
Dekoratyvinis vidaus apšvietimas gali būti įjungiamas automatiškai ,esant prieblandai, žmonėms namuose arba įjungiant/išjungiant rankiniu būdu.

1Signalizacija
Namų apsaugos sistema įjungiama/išjungiama tiek nuotoliniu būdu, tiek automatiškai, atsižvelgiant į kitą įrangą (pirštų antspaudų skaitytuvai, ekranėliai, pultai, garažo vartai).
2Video kameros
Galimas video kamerų valdymas bei video peržiūrą per visas vartotojo valdymo sąsajas;
3Pirštų antspaudų skaitytuvai
Pirštų antspaudų skaitytuvai gali deaktyvuoti namų apsaugą arba suteikti prieigą patvirtintiems asmenims prie apribotų zonų ar išteklių, taip pat ši priemonė gali būti pasitelkta vaikų kontrolei. Kai grįždamas namo vaikas nuskenuoja pirštą deaktyvuoti apsaugai, išsiunčiamas el. pašto pranešimas, nurodantis laiką ir vartotoją. Arba atvirkščiai, jei vaikas iki pvz. 15:00 val nedeaktyvavo apsaugos savo piršto antspaudu, sistema primena tėveliams, kad vaikas dar negryžo namo. Jei sistema įrengta įmonėje, kiekvieno darbuotojo antspaudas nuskaitomas ir užregistruojamas – informacija gali būti pateikiama el. paštu.
4Kodinės spynos
Namų, garažo ar biuro patalpų durys gali būti užrakintos kodine spyna, kurią be rakto dar galima atrakinti, įvedus kodą arba naudojantis bet kuria išmaniąja sąsaja.
5Perimetro lazeriai, infraredinės užuolaidos
a) Perimetro „lazerių“ spindulio pertraukimas gali būti kaip įspėjamoji priemonė šeimininkui apie įsibrovimą į teritoriją. Pažeidus tam tikrą zoną, sistema gali reaguoti pasukdama video kameras, įjunkdama apšvietimą, garsinę signalizaciją ir pan.

b) Infraredinės užuolaidos montuojamos prie langų, įspėjama apie priartėjimą prie balkonų ar langų.
6Dūmų sensoriai (priešgaisrinė sistema)
Unikalaus patrauklaus dizaino dūmų sensoriai, prijungti prie išmanių namų sistemos, gali pranešti apie gaisro pavojų ektroniniu laišku ar SMS žinute su tekstu „Gaisro pavojus darbo kambaryje“ nurodant gaisro židinio vietą, išjungti elektros prietaisus, pasukti video kameras į gaisro pavojaus pusę arba imtis galimų gaisro gesinimo priemonių.
7Video domofonas
Video domofonas suteikia galimybę stebėti prie vartų laukiančius svečius, dar neatsiliepus į jų skambutį.
8Automobilio numerių nuskaitymas
Prie vartų esanti kamera nuskaito automobilio numerius ir pvz. automatiškai atidaro vartus numatytiems gyventojams, priartėjus prie vartų. Jei sistema įrengta įmonėje, kiekvieno automobilio pravažiavimas užregistruojamas ir informacija pateikiama pagal poreikį.
9Avarinių situacijų valdymas
Dujų ir vandens nuotėkio sistemos, iškilus pavojui, automatiškai atjungia dujų arba vandens sistemą ir apie pavojingą situaciją skubiai informuoja šeimininką SMS pranešimu ir/arba el. paštu.

1Vaizdo valdymas
Video valdymas apima įvairių video įrašų iš įvairių šaltinių (televizija, DVD grotuvai, video biblioteka, video prietaisai, palydovinė televizija, apsaugos kameros) paleidimą skirtinguose patalpose, skirtinguose video leistuvuose (televizorius, namų kinas, projektorius) taip pat suderinant ir lydintį audio garsą su audio leistuvais numatytoje patalpoje;
2Garso valdymas
Audio valdymas apima įvairių audio įrašų iš įvairių šaltinių (radijas, audio biblioteka, audio prietaisai) paleidimą skirtinguose patalpose, skirtinguose audio leistuvuose (Namų kinas, bevieliai audio grotuvai, garsiakalbiai);
3Informacijos pateikimas ekrane (atvaizduojamas tinklalapis)
Norimas interneto tinklalapis gali būti atvaizduojamas ekranėlyje, pvz., ryte priartėjus prie ekranėlio, jis automatiškai atidaro mėgstamą orų prognozės, sporto rezultatų, naujienų ar kt. tinklapį.
4Televizoriaus slėpimas po paveikslu, elektra valdomomis užsklandomis
Televizoriaus užsklanda automatiškai atidaroma, įjungiant televiziją ir uždaroma išjungiant. Paspaudus televizoriaus įjungimo mygtuką, paveikslas pasislenka aukštyn arba į norimą pusę ir iš sienos išslenka televizorius. Jei televizorių žiūrite ne tiesiai, jis automatiškai gali pasikreipti norimu kampu.
5Automatinis projektoriaus ekrano valdymas
Projektoriaus ekranas automatiškai nuleidžiamas, įjungiant vaizdą per projektorių, automatiškai užtraukiamos užuolaidos, įjungiamas video stebėjimui palankus apšvietimas.

1Židinys
Vieno mygtuko paspaudimu arba, atsižvelgiant į kitas sąlygas, uždegama liepsna tiek elektrinio, tiek tradicinio tipo židinyje. Beje, tikrame židinyje nepamirškite prieš tai įdėti malkų.
2Gyvūnų šėrimas (žuvytės, šunys, katės)
Prie išmanių namų sistemos gali būti prijungti gyvūnų šėrimo prietaisai ir valdomi tiek automatiškai pagal nustatytą laiką, tiek per atstumą rankiniu būdu.
3Saunos kontrolė
Saunos kaitinimas įjungiamas ir nustatoma temperatūra nuotoliniu būdu, taip pat apie pasiektą nustatytą temperatūrą gali būti pranešama balsu, žinute arba el. paštu.
4Balsiniai audio pranešimai (įrašai)
Įvairūs pranešimai apie įvairius įvykius gali būti atlikti per garsiakalbius paleidžiant atitinkamus parengtus garsinius įrašus. Pvz.: pažeistas kiemo perimetras rytinėje namo pusėje.
5Interkomas
Interkomo funkcija integruota ir suteikia galimybę bendrauti tarp kambarių valdymo ekranėlių pagalba.
6Papildomos įvestys
Papildomai prie sistemos galima pajungti temperatūros daviklius saunos bei lauko temperatūrai stebėti, šviesos intensyvumo, judesio davikliai, mygtukai ir iš daug kitų įvesties priemonių.
7Išvestys (rėliniai kanalai)
Prie išvesčių galima prijungti bet kokį elektra valdomą prietaisą ir valdyti jį atsižvelgiant į įvairias sąlygas, pvz. valdyti pravažiavimo užkardą, garažo vartus ar net virdulį.
8Scenarijai pagal laikmatį (žadinimas)
Pagal nustatomą laikmatį išmaniajame ekranėlyje, galima paleisti numatytą veiksmą, pvz. žadintuvas paleidžia mėgiamą radijo stotį ar televizijos kanalą.
9Informacijos gavimas žinutėmis, e-paštu
Išmanių namų sistema gali informuoti šeimininką apie įvairius numatytus įvykius elektroniniu paštu ar SMS žinutėmis, pvz. 16:40 val. spyna atrakinta, apsauga deaktyvuota, pastebėtas vandens nuotėkis katilinėje, pirtyje pasiekta reikiama temperatūra ir panašiai.
10"Text to speech"
Prie tam tikrų sąlygų sistema gali perskaityti parašytą tekstą balsu, pvz. ryte perskaityti lauko temperatūrą.
11Informacijos pateikimas ekrane (atvaizduojamas tinklapis)
Norimas interneto tinklapis gali būti atvaizduojamas ekranėlyje, pvz. ryte priartėjus prie ekranėlio, jis automatiškai atidaro mėgiamą orų prognozės ar sporto rezultatų tinklapį;

1Ledo tirpinimas
Ledas gali būti tirpdomas nuo kelio, takelių, lietvamzdžių ar laiptų pagal numatytą scenarijų, nuotoliniu būdu arba automatiškai.
2Baseino uždanga
Elektra valdomas baseino paslėpimas po medine terasa ar baseino uždengimu gali būti valdomas tiek pultu, tiek kartu apjungiant kiemo apšvietimo ar kitas funkcijas.
3Vejos laistymas
Kaip ir daugelis kitų valdomų procesų, taip ir vejos laistymas, gali būti prijungiamas prie išmanių namų sistemos ir valdomas nuotoliniu būdu, atsižvelgiant į temperatūrų rodmenis arba iš anksto nustatytu laiku.
4Papildomos įvestys
Papildomai prie sistemos galima pajungti temperatūros daviklius saunos bei lauko temperatūrai stebėti, šviesos intensyvumo, judesio davikliai, mygtukai ir iš daug kitų įvesties priemonių.
5Išvestys (rėliniai kanalai)
Prie išvesčių galima prijungti bet kokį elektra valdomą prietaisą ir valdyti jį atsižvelgiant į įvairias sąlygas, pvz. valdyti pravažiavimo užkardą, garažo vartus ar net virdulį.
6Vandens kaskados, kriokliai
Įjungiami/išjungiami išmaniais valdymo būdais.
Visą įrangą esančią išmaniajame name ir numatytus veikimo scenarijus galima valdyti per įvairias vartotojui parengtas sąsajas, tai yra: nuotolinis pultas, išmanūs sieniniai arba staliniai ekranėliai, mobilioji android arba ipad/iphone įrenginyje įdiegta programėlė, internetas arba valdykite viską tiesiog balsu